ENEN CZE
===

články

články

Na této stránce najdete chronologicky řazené články představitelů a spolupracovníků CEPu, které vyšly v novinách a časopisech.

Chcete-li vyhledat články ke konkrétním problémům, využijte vyhledávací okénko "vyhledávání na serveru" v levé části této stránky.

<- předchozí | 23 | následující -> Jsou zobrazeny články 221-230 z celkových 774

řadit dle data: (0-9) (9-0)

celý text ->Roman Joch: Lidská práva versus svobody

Lidská práva jsou dobrá, tedy čím víc práv vytvoříme, tím lépe. Ano? Ne. Skutečná práva vytvořit nelze. Lze je rozpoznat, uznat a garantovat, nikoli však vůlí svévolně vytvářet.

Lidové noviny, 09.01.2012

celý text ->Michal Semín: Bůh žehnej Maďarům

Bůh žehnej Maďarům! Bude-li tato prosba, obsažená v preambuli nové maďarské ústavy, vyslyšena, pak navzdory tomu, co si o novém státoprávním směřování Maďarska myslí kormidelníci Evropské unie, mezinárodní organizace na ochranu lidských práv, aktivisté za "otevřenou společnost" či veřejné mínění utvářející mainstreamová média. Bývalý americký velvyslanec v Budapešti Mark Palmer se dokonce vyjádřil v tom smyslu, že Maďarsku hrozí vyloučení z Evropské unie. Proč takový humbuk?

Lidové noviny, 06.01.2012

celý text ->Jiří Hanzlíček: Otazníky nad dotacemi bioplynu

V Poslanecké sněmovně byl nedávno schválen vládní návrh zákona o podporovaných zdrojích energie. Rovněž bude v průběhu ledna projednán v Senátu. Legislativci však stojí před velmi závažným problémem nekontrolovatelného růstu dotované podpory bioplynu, který by mohl způsobit stejné problémy jako fotovoltaika. Jsou obavy, že hektický rozvoj bioplynových stanic přinese další zdražení elektřiny.

E15, 03.01.2012

celý text ->CEP: PF 2012

www.cepin.cz, 02.01.2012

celý text ->Pavel Kohout: Sedm velkých tajemství eura

Když začátkem roku 2002 lidé dostali do rukou eurové bankovky a mince, byla to velká sláva. Ale někteří již věděli, že euro není dobrý projekt. Dokonce i někteří z těch, kdo euro pomáhali prosadit.

MF Dnes, 02.01.2012

celý text ->Daniel Kaiser: Václav Havel – od utopie přes reálpolitiku k utopii

Prezidentská kariéra Václava Havla se dělí do dvou základních období. Prvních dva a půl roku mezi triumfálním vstupem legendárního disidenta do prezidentského úřadu a rozpadem Československa můžeme s klidem označit za zlatou Havlovu éru, zbývajících deset roků ve službách České republiky pak především jako propůjčení svého renomé novému státu.

Lidové noviny, 19.12.2011

celý text ->Stanislav Balík: Přímá volba – lid si to žádá

Po dlouhé době byly alespoň nakrátko zasypány hrozivé příkopy mezi politiky a občany. Politici, prozatím alespoň ti v Poslanecké sněmovně, vyslyšeli hlas lidu, o němž si namlouváme, že je to současně hlas Boží, a schválili změnu téměř stoleté praxe volby prezidenta naší republiky.

Lidové noviny, 17.12.2011

celý text ->Markéta Šichtařová: Žádnou půjčku eurozóně nedávejme!

Kdysi jsem mívala malé zvířátko, činčilu. Jednoho dne nebylo ve své kůži. I vypravila jsem se k veterináři. V čekárně mne nechali nejprve hodinu čekat. Potom se začala činčila tvářit jako v posledním tažení i pro laika – a najednou nastal shon. Do ordinace mne postrkoval doktor i sestra současně. A mohli se přetrhnout s asi třemi injekcemi najednou. Stihli to jen taktak. Asi vteřinu po poslední z trojice injekcí bylo po činčile. Byla jsem si sice téměř jistá, že příčinou té náhlé pozornosti je snaha vydojit ze mne nějaké peníze ještě dříve, než bude zvíře po smrti, ale dokázat jsem to nemohla

MF Dnes, 13.12.2011

celý text ->Mojmír Hampl: Euromýty - další dějství

Mnozí si ještě vzpomenou, že v časech před dnešní krizí se v české debatě o euru a celém integračním projektu objevovala řada vpravdě mytologických myšlenek. Třeba ten, že členství v eurozóně je automaticky znakem vyšší kvality či jakéhosi "vyššího stupně vývoje" ekonomiky. Zjevně to tak nebylo a není. Nebo že projekt eura způsobí sám o sobě konvergenci, tedy hospodářské sbližování jejích členů. Bohužel, i pohled do běžné statistiky v dobách rozmachu těchto mýtů ukazoval, že docházelo paradoxně k pravému opaku. V případě konkurenceschopnosti, exportní výkonnosti, zadluženosti a dalších proměnných docházelo přece ke vzdalování jedněch členů eurozóny od druhých.

Hospodářské noviny, 13.12.2011

celý text ->Michal Šnobr: Rozjeté rotačky na eura

Evropští lídři nemají mou důvěru. Už delší dobu sleduji nejrůznější komentáře odborné veřejnosti, novinářů na téma možného vývoje v EU a eurozóně. Podnikám, investuji, zabývám se oblastí energetiky v Evropě, a tak mi nezbývá než celý ten "velmi smutný příběh" pozorně sledovat a dělat si pro svůj byznys vlastní závěry.

Hospodářské noviny, 12.12.2011
---
© Centrum pro ekonomiku a politiku 2005-2024
design, kód: Jan Holpuch nejml.
RSS 2.0 RSS ­