ENEN CZE
===

články

články

Na této stránce najdete chronologicky řazené články představitelů a spolupracovníků CEPu, které vyšly v novinách a časopisech.

Chcete-li vyhledat články ke konkrétním problémům, využijte vyhledávací okénko "vyhledávání na serveru" v levé části této stránky.

<- předchozí | 43 | následující -> Jsou zobrazeny články 421-430 z celkových 774

řadit dle data: (0-9) (9-0)

celý text ->Petr Mach: Daně musí být vidět!

Pracující člověk odvádí státu více než polovinu svých výdělků. Nevěříte? Máte-li například hrubou mzdu 30 tisíc korun měsíčně, dostane od vás stát na daních – měsíc co měsíc – více než 20 tisíc korun.

Reflex, 25.09.2008

celý text ->Tomáš Břicháček: Projev Thatcherové, který vstoupil do dějin

20. září 1988 přednesla Margaret Thatcherová na College of Europe v belgických Bruggách proslov, který je dnes připomínán jako významná historická událost. "Železná lady" se v něm věnovala otázce dalšího směřování evropské integrace, přičemž nastínila vizi podstatně odlišnou od té, která právě převládala, a jejíž radikální pojetí bylo spojeno s předsedou Evropské komise Jacquesem Delorsem.

MF Dnes, 20.09.2008

celý text ->Jiří Weigl: Edvard Beneš, Evropa a pozice českého státu v ní

Český stát se dnes, poprvé ve své moderní historii, geopoliticky vrací tam, kde se po tisíc let nacházel – na orbitu evropského soustátí s těžištěm v Německu. Na rozdíl od středověké Svaté říše římské se dnes toto soustátí nazývá Evropská unie a český stát zde - tak jako v minulosti - není a nebude suverénní a nezávislou entitou.

Ekonom 11.9., 15.09.2008

celý text ->Petr Mach: Čistá pozice ČR v roce 2007

V roce 2007 nejvíce na EU dopláceli Lucemburčané, kteří na rámec toho, co dostali, odevzdali do Evropské unie 438 EUR na obyvatele. Naopak největšími čistými příjemci byli Řekové, kteří dostali nad rámec toho, co zaplatili, 470 EUR na obyvatele. V přepočtu na HDP na EU nejvíc dopláceli Nizozemci (1% HDP) a nejvíc z EU čerpali Litevci (2,5% HDP).

http://blog.ihned.cz/mach, 05.09.2008

celý text ->Mojmír Hampl: Nechme euro být

Každý pohyb kursu české koruny, zejména jeho růst vůči dolaru či euru, dnes provázejí až hysterické komentáře volající po zavedení eura. V jejich záplavě se ale snadno utopí důležitý dlouhodobý pohled. A ten ukazuje, že kursový režim koruny je v pořádku a euro bychom zatím zavádět neměli.

Reflex 35/08, 28.08.2008

celý text ->Tomáš Haas: Gruzie, Jižní Osetie, Rusko a co s tím? Vyřeší to Unie!

Osetinci nejsou ani Rusy, ani Gruzínci. Národ Osetů, jehož předky, Alany a Sarmaty někteří z nás znají z křížovek, přišel do oblastí, které obývají dnes, když byl vytlačen ze své původní domoviny jižně od Donu nájezdnými Mongoly někdy v sedmém století našeho letopočtu. Až do osmnáctého století byli samostatným národem. Zhruba ve stejnou dobu jako my přijalo jejich Alanské království křesťanské náboženství – a to dokonce ze stejného zdroje, byzantské křesťanské mise.

www.cepin.cz, 28.08.2008

celý text ->Luboš Smrčka: Buďme vděční posilující koruně

Všichni hořekují nad silnou korunou. V novinách můžeme číst řadu varování o tom, jak dopadne český export a mnozí již vidí hrůzu krachu na vývoz zaměřených podniků. Dopravci chtějí dotace, obce se děsí, že přicházejí o peníze z evropských dotací. Vypadá to, jako by silná koruna znamenala zmar. Jen turisté na plážích se těší z toho, že počítat euro za 23 nebo 24 je příjemnější než násobit 29krát.

Hospodářské noviny 2008-07-29, 31.07.2008

celý text ->CEP: Nový blog Petra Macha na iHned.cz

www.cepin.cz, 23.07.2008

celý text ->Jiří Kinkor: EU stupňuje útoky na telekomunikace

Komisařka Redingová má tu drzost vypustit z úst tvrzení, že "poplatky za roaming vysávají peněženky zákazníků". O jakém vysávání to mluví? Jde o normální platbu zákazníka firmě za službu, s jejíž cenou obě strany souhlasí. Jde o zcela dobrovolný obchod, výhodný pro obě (!) strany, jinak by ho neučinily.

Blog iHned.cz 21.7.2008, 22.07.2008

celý text ->Ivo Strejček: Daň z nemovitosti bych nezvyšoval

Daň z nemovitosti, ostatně jako každá jiná majetková daň, je nemravná. Trestá ty, kteří jsou v životě aktivnější a starají se o své bydlení a živobytí sami a svobodně. Každý z nás, kdo má nějakou nemovitost, si na ni nejprve musel vydělat. Náš výdělek byl zdaněn. Pak jsme si nakoupili stavební materiál, který byl také zdaněn či jsme si nechali byt nebo dům postavit a opět jsme zaplatili daň.

www.cepin.cz, 21.07.2008
---
© Centrum pro ekonomiku a politiku 2005-2024
design, kód: Jan Holpuch nejml.
RSS 2.0 RSS ­